OTOMASYON PROJELERİ

BOYAHANE ÜRETİM İZLENEBİLİRLİK

image

BOYAHANE hattında kaynak parçaların tüm proses (yıkama, boyama, kurulama) boyunca izlenebilirliği gösteriliyor. Boyahanede askılarda bulunan ürünlerin boş ve dolu olması değerlendirilip hattaki toplam doluluk oranı gösterilir. Bu şekilde sistemin ve makinenin çalışma miktarı gösterilir. Vardiya başlangıcında girilen vardiyalık hedef veya isteğe bağlı olarak günlük hedef miktarı girilir. Kullanılan ürün zamanına göre anlık hedef gösterilir. Buna bağlı olarak sistemde üretilen miktar gösterilip karşılaştırma yapılmasını sağlar. Toplam OEE performansı emoji ve rakamlarla ana ekranda daimî olarak belirtilir

Ekranda ayrıca her bir referans kodlu ürünün ürün bazlı olarak anlık hedeflenen üretim miktarını ve gerçekleşen miktarı bu veriye bağlı olarak ürün bazlı OEE hesabı gösterilir. Tüm ürünlerin üretim zamanı sistemden alır ve hesaplama bu veri üzerinden yapılır.


Sistem Çözümü Kullanmanın 5 Faydası

  • Ekipman İçin Yatırım Geri Dönüşü: Şirketler ekipmanlara büyük yatırım yapar, bu nedenle bu yatırımın geri dönüşünü maksimize etmek önemlidir. Aynı ekipmanla, aynı sürede, daha fazla ürün üretmek için bir bu stratejiyi kullanırsanız, kâr hanenizi büyük ölçüde etkileyebilir.
  • Rekabet Gücünü Artırın: Üreticiler, maksimum rekabet gücü elde etmek için üretim kayıplarını azaltmaya çalışırlar. Bir Verimlilik raporundaki verileri kullanmak, üretimdeki darboğazları veya zayıflıkları belirlemenize yardımcı olarak anında harekete geçmenizi sağlar. Kalite ve rekabet bir arada ilerler ve kalite ölçütü, üretimde hurda veya yeniden işlemeye neden olan sorunları belirlemenize de yardımcı olur.
  • Makine Maliyetlerini Azaltın: Bu sistem, ekipmanınızın gerçek performansını ve verimli çalışıp çalışmadığını anlamanızı sağlar. Ayrıca, gelecekteki arızalara ve onarımlara yol açabilecek sorunlar konusunda sizi uyarır. Sistem, olası makine arızalarını tahmin etmenize, bakım maliyetlerini ve arıza süresini azaltmanıza olanak tanır.
  • İş Gücü Üretkenliğini En Üst Düzeye Çıkarın: Üretkenlik verilerini ortaya çıkarmak ve uzun geçişleri veya kurulum sürelerini belirlemek için andon sistemimizi kullanın. Bu gibi bilgiler, kaynakları uygun şekilde tahsis etmenize, fazla kapasitenin nerede oluştuğunu belirlemenize ve yeni işe alımlara nerede ihtiyacınız olduğunu belirlemenize yardımcı olur.
  • Performansı Kolayca Görselleştirin: Genel ekipman etkinliği, görünürlüğü vurgular ve en iyi tahmininize güvenmek yerine üretim sorunlarını görselleştirmenize olanak tanır. Üretkenlik kaybına yol açan sebepleri tek bir yüzdede vurgulayarak, neyin işe yaradığını ve nerede iyileştirmeye ihtiyaç olduğunu gösterir.