OTOMASYON PROJELERİ

Paketleme Sistemleri Model MIX

image

Model mix sistem olarak üretim esnasinda meydana gelen benzer ürünlerin paketleme esnasinda karistirilmamasi için ayristirma islemi yapar.

clock

Bir kablo firmasinda modelmix’in kullanimina ait örnekler ve özellikleri su sekildedir. Modelmix programi kablolarin miktarini hesaplar.Vardiye saatleri çalisma saatlari ,paletlerdeki kablo sayilari ayarlanabilir.Paletlerdeki ürünlerin yüzdesini ve paketin tamamlanmasina nekadar kaldigini hesaplar.Ürün barkoduna ait karsilik gelen paletin kapagini açar ve ayni noktada dogrulama isteginde bulunur. Model mix sistemi isçilerden kaynaklanan hatalarin önüne geçerek verimliligi arttirir.Modelmix program akisina baktigimizda programin her bölümünün barkodlar ile kontrol edildigini görürüz.Bütün kullanicilar bir sifreye sahiptir.


clock

Program akisi yetkiler dogrultusunda çalisir.Bazi kullanici seviyeleri vardir.En üst seviyede programin her bölümüne erisim izni olan administer, daha sonra supervisor ,kalite kontrolcü ve operator gelmektedir.Operatörler programi supervisorun izin verdigi dogrultuda kullanma yetkisine sahiptir.Bu modelmixe operatörler açisindan kullanim kolayligi katar. Modelmix donanim olarak bünyesinde PLC panosu ,Barkod okuyucular, Thermal printerlar,çift tarafli sensor kontrollü paketleme istasyonlari bulundurur.


Modelmixin en önemli özelliklerinden biriside AS400,Oracle ,ASP gibi degisik veri tabanlari üzerinde çalisiyor olmasi ve onlari program akisi dogrultusunda yönetiyor olmasidir.Bazi veriler ise baska bilgisayarlardan direk olarak geliyor olabilir.Bu durumda veri alinacak olan portlar program üzerindeki combo boxlardan direk degistirilebilr.Modelmixte veriler gerçek zamanli (real time) olarak kaydedilir.Donanimdan meydana gelebilecek hatalarda program eski degerlere kendini set eder.Modelmix operatörlerin üretimini degisik grafikleme arayüzleri ile haftatalik ,aylık,veya yıllık olarak gösterir.Her noktada mevcut veriyi çikti alabilme özelligide mevcuttur. Mevcut ürünlerin içerisine konulacagi kutu(box) kapasiteleri ayarlanir .Ve tüm yapilan degişiklikler hatalı girişler sürekli olarak operatöre mesaj verir. Modelmix degişik dil seçenekelerini de bünyesinde bulundurur.Ingilizce ortak dil olarak seçilmistir.Mevcut olmayan diller eklenilerek gerekli çevrimler yapilarak kullaniciya istenilen dilde kullanim olanagi verilmistir. Daha fazla bilgi için lütfen bizle irtibata geçin.

clock

Çalışma Saatlerimiz

clock

Pazartesi - Cuma 08:30 - 18:00

Cumartesi 09:00 - 15:30

Pazar KAPALI

Not: Çalışma saatlerimiz özel günler ve projelere göre farklılık göstermektedir. Detaylı bilgi için bize ulaşınız.

Global

location-map

Projeleriniz ve Uygulamalarınız hakkında soru / detaylı bilgi almak için bizi arayınız.